„Nie ma znaczenia, z czym się zmagasz. Masz w sobie wszystko, czego trzeba, by uporać się z przeciwnościami losu i stać się osobą, którą pragniesz być!”.

Marie Forelo

Każdy z nas postrzega szczęście i sukces inaczej i dla każdego z nas znaczy coś innego. Dla mnie najważniejsza jest spójność tego, co myślę, czuję, mówię i robię.
Nie mam wpływu na większość sytuacji, jak również na zachowania ludzi, których spotykam, ale mam ogromny wpływ na sposób w jaki interpretuję swoje emocje i wtedy mogę zmienić sposób, w jaki ich doświadczam.
Ważne jest dla mnie, aby często doświadczać radości, przyjemności i miłości, pozwolić sobie i konfrontować się z smutkuem, stresem, strachem i bólem, czerpać zadowolenie z życia, doświadczać i wyciągać wnioski.
Wiem, że najczęstszym mechanizmem, który nas hamuje jest potrzeba porównywania się do innych. Warto jednak mieć na uwadze, że dla każdego sukces i szczęście jest czymś innym. Miarą tego, czy osiągnęliśmy jedno i drugie, możemy być tylko my sami, dlatego warto skupić się na samym sobie.
Jeżeli nieustannie porównujemy się do innych, możemy czuć się coraz mnie usatysfakcjonowani, zwłaszcza jeśli za wzór wybieramy sobie kogoś, kto odnosi sukcesy o zupełnie innej skali. Problem z porównywaniem polega na tym, że zawsze znajdzie się ktoś, kto odniósł według nas większy sukces, dlatego warto skupić się na sobie i zacząć budować własny dobrostan i przestrzeń do życia. Może być to trudne, jeśli zagubiliśmy własną skalę szczęścia oraz sukcesu. Dlatego ważne jest, abyśmy uświadomili sobie, czym jest sukces i szczęście.

❤️ Bliskie mi osoby.
Prawdziwi przyjaciele, na których zawsze mogę liczyć i z którymi mogę o wszystkim porozmawiać nie bojąc się oceny. To prawdziwy sukces, który daje mi emocjonalne korzyści i ogromne wsparcie.

❤️ Umiejętność doświadczania i wyciągania wniosków.
Staram się czerpać naukę z każdej sytuacji, bo wiem, że ma mnie czegoś nauczyc. Popełniając błędy potrafię uniknąć ich powtórzenia i przede wszystkim przyznać się do nich. Mam świadomość, że aby umieć się podnieść najpierw trzeba upaść. A kryzys, błędy, porażku, przeszkody i problemy to zmiany a one generują progres i powodują, że umiem konfrontować się z rzeczywistością.

❤️ Umiejętność decydowania kogo mam wokół siebie.
Świadomie sama wybieram osoby, które są przy mnie, i z którymi spędzam czas tak prywatny jak i zawodowy, bo wiem, że wybieram ludzi, którzy są dla mnie wartościowi i mogę na nich polegać.

❤️ Odważanie się.
To dla mnie największa wartość. Umiejętność podejmowania decyzji i podążania za tym, na czym mi zależy.

❤️ Zaufanie do siebie
Ufam sobie i wiem, że jeśli coś robię lub podejmuję jakąś decyzję/działanie to niezależnie od efektu robię to najlepiej jak potrafię. I gdybym mogła to zrobić lepiej albo inaczej to na pewno bym to zrobiła.

❤️ Odczucia.
Jeśli coś czuję to znaczy, że jest prawdziwe.

❤️ Umiejętność posiadania wystarczającej ilości pieniędzy, aby robić to, czego pragnę.
Pieniądze same w sobie szczęścia nie dają, ale korzystanie z nich, aby osiągnąć jakiś cel, spełnić marzenie, sprawić sobie przyjemność jest dla mnie bardzo istotna. Miarą wystarczającej ilości pieniędzy jest poczucie bezpieczeństwa i możliwość spontanicznego działania.

❤️ Praca jest moją pasją.
Napędza mnie, daje ogromną satysfakcję i jest motorem do działania. Często motywuje i powoduje głód wiedzy. To ciągły rozwój, z którego czerpię ogromną przyjemność.

❤️ Umiejętność dzielenia się.
Chętnie pomagam, ale bardzo cenię sobie umiejętność decydowania komu i w jaki sposób. Wiedzą i doświadczeniem zawsze, bo jeśli może to pomoc choć jednej osobie to dla mnie ogromny sukces. Nie potrzebuję bycia na świeczniku i splendoru, bo ważny jest dla mnie efekt, ludzie, doświadczenie, a ja i tak mam świadomość dobrze wykonanej roboty.

❤️ Samoświadomość.
To największy sukces w moim życiu. Umiejętność analizowania, konfrontowania, doświadczania i doznawania. Pozwalania sobie. Uwalniania i odważania. No i cierpliwość cierpliwą nie będąc. Coraz częściej zdarza mi się nie ingerować w różne sytuacje, zostawiać je i patrzeć na nie z boku dając im przestrzń.

❤️ Umiejętność dostrzeżenia prawdziwości celu.
Co jest moim celem?
Sukces sam w sobie rzadko bywa celem. Jego osiągnięcie jest efektem ubocznym zmierzania ku czemuś, co stanowi sens wszelkich naszych działań.

Miarą mojego sukcesu i szczęścia jest możliwość wagarów w ciągu dnia i bujanie się na hamaku. To wiatr we włosach podczas jazdy na rowerze. To ulubione ravioli w knajpce niedaleko. Przyjemne zmęczenie wieczorem po pracy kiedy otula mnie świadomość, że zrobiłam wszystko najlepiej jak potrafiłam. To umiejętność płaczu i okazywania wszystkich emocji, bo mam świadomość, że to siła nie słabość i mam do tego prawo. To mądre słowa mojego partnera, ciepła dłoń i słowa wsparcia, kiedy tego potrzebuję. To wygodne łóżko i obiady z dzieciakami. Rozmowy o wszystkim. Prawo do wyrażania poglądów i opinii. To ” kocham Cię mamo i dziękuję, że jesteś”. To mierzenie się z sytuacją, która mnie stresuje. Czas na czytanie. Przestrzeń w domu. Możliwość wyboru z kim i w jaki sposób potrzebuję spędzić czas. To możliwość o każdej porze przegadania wszystkiego z moją przyjaciółką. To, że mam pasje i rzeczy, które mnie inspirują. To wszystko oznacza, że odniosłam sukces i jestem szczęśliwa niezależnie od tego, ile zarabiam i co o tym sądzą inni, bo to moje wybory i decyzję, a ja potrafię z nich czerpać to czego potrzebuję.

A co jest miarą Twojego szczęścia i odniesionego sukcesu?

Jeśli czujesz potrzebę pracy ze swoimi przekonaniami/ nawykami i chcesz dokonać zmian w swoim życiu zapraszam serdecznie do wspólnej pracy.

Do zobaczenia i cieszę się, że jesteś i będziemy mogli się poznać.

Zapraszam serdecznie!
Gabinet Psychoterapii Katarzyna Konarska
www.konarskagabinet.com
📞+48 501 328 675
✉wejdz@konarskagabinet.com

#gabinetkonarska #terapiatoniesłabość #zmieństan #odważsię

Call Now Button