Osoby funkcjonujące w braku świadomości ograniczeń własnej wiedzy i przekonane o słuszności swoich opinii ograniczają tak naprawdę swoją wiedzę podejmując błędne założenia stosując intelektualną arogancję.
Przekonanie o nieomylności, bez dania sobie prawa do otwartego umysłu prowadzić może często do nieprawidłowych, za to w mniemaniu takich osób absolutnie pewnych, wniosków. Takie osoby zniekształcają informacje w taki sposób, aby pasowały do ich przekonań.
Natomiast osoby gotowe do konfrontowania własnych przekonań z faktami i w razie potrzeby modyfikowania swoich opinii to osoby intelektualnie pokorne.
Z jednej strony mając otwarty umysł są docenianie, z drugiej uważa się, że jest to słabość i uleganie wpływom.
Paradoksalnie osoby, które oceniają swoje możliwości bardziej krytycznie rzadziej się mylą, są bardziej otwarte, empatyczne i mają większą wiedzę niż osoby nadmiernie pewne siebie.

Wyobraź sobie, że możesz nauczyć się odpowiedniej samooceny i pewności siebie spójnej z Tobą.
Wyobraź sobie, że dam Ci do tego narzędzia i pokażę, jak możesz tworzyć swoją własną rzeczywistość w oparciu o swoje potrzeby i dobrostan.
Każdy z nas ma to, na co się odważy, wiec dajmy sobie szansę na odrobinę odwagi.

✔ Zapraszam Ciebie na indywidualną konsultację, której celem jest wyjście z kryzysu i poprawa Twojej jakości życia. Do zobaczenia i cieszę się, że jesteś i będziemy mogli się poznać.

Zapraszam serdecznie!

Call Now Button