Terapia asertywności w biznesie 60 min – cena 250 zł

250,00 

To regularna współpraca z psychoterapeutą polegająca na zmianie bieżącej sytuacji klienta/pacjenta , na rzecz poprawy jakości życia.
Skontaktuj się w celu umówienia wizyty: +48 501 328 675 / wejdz@konarskagabinet.com
Asertywność to umiejętność otwartego wyrażania siebie, swoich myśli, uczuć i poglądów, tak by nie obrażać rozmówcy.
Asertywność jest o tyle wspaniałą cechą, że im większą wykazujesz się asertywnością, tym większym szacunkiem darzą Cię inni.
Są trzy rodzaje ludzkich zachowań: uległość, agresywność i asertywność. Człowiek uległy godzi się na wszystko, ponieważ odczuwa strach przed stratą – klienta, partnera, czy pracy. Agresja jest przeciwwagą uległości, czyli brak zgody na cokolwiek. Obie postawy są negatywne, ponieważ uległość prowadzi do utraty szacunku, a agresywność zamyka pole do podjęcia dialogu.
Często odczuwamy obawę przed porażką, która uniemożliwia nam działanie, przed opinią i krytyką innych bo nie czujemy się pewnie, przed postawieniem granicy bo nie wiemy, że mamy do tego prawo.
Wbrew powszechnej opinii asertywność nie jest umiejętnością mówienia „nie”. To umiejętność negocjacji i dojścia do kompromisu. W biznesie polega to na tym, aby obie strony czerpały korzyści z podjętej współpracy. Bezpośrednio komunikując klientowi, że chociaż istnieje możliwość negocjowania oferty, nie jesteś w stanie zgodzić się całkowicie na jego warunki, możecie wypracować nie tylko obopólny kompromis, ale również wzajemny szacunek.
Prawo do proszenia o to, czego chcę, przy jednoczesnym nie wymaganiu tego. Masz prawo prosić o coś, ale jednocześnie nie możesz kogoś do tego zmusić.
Prawo do wyrażania swoje zdanie. Bardzo istotny punkt, ponieważ każdy z nas myśli samodzielnie i ma prawo do własnych przekonań. Nasz partner, klient czy pracodawca może myśleć inaczej, jednak to nie oznacza, że nasze zdanie się nie liczy i nie możemy go wyrazić.
Prawo do podejmowania decyzji i ponoszenia ich konsekwencji. Każdy z nas ma prawo podejmować decyzje i robi to w danym momencie najlepiej jak potrafi. Tylko po tym fakcie możemy wyciągnąć wnioski.
Prawo do niewiedzy i nierozumienia. Nie musimy wiedzieć wszystkiego. Nikt z nas nie jest idealny. Asertywność pozwala nam komunikować, że czegoś nie jesteśmy pewni, że potrzebujemy pomocy.
Prawo do prywatności. Mamy prawo decydować o sobie i o swoich potrzebach. Komunikowanie takich potrzeb nie jest niczym złym.
Prawo do decydowania czy problemy innych ludzi są dla mnie ważne. Często nie mamy ochoty angażować się w problemy innych, czujemy się z tym niekomfortowo, jednak nie wiemy, jak powiedzieć, że te sprawy nas nie interesują lub nie chcemy być w nie zaangażowani. Spróbujmy rozmawiać o rozwiązaniach, zamiast marnować czas na narzekanie, które do niczego nie prowadzi. Szanujmy swój czas.
Prawo do zmian i rozwoju. Każdy z nas ma prawo do zmiany zdania, poglądu, opinii czy decyzji. I każdy z nas ma prawo do nabywania wiedzy, umiejętności, nowych kompetencji. To tworzy ogromny progres.
Prawo do popełniania błędów. Każdy z nas ma prawo popełniać błędy, jednak gdy już ci się to zdarzy, przyznaj się do tego i, co najważniejsze, zastanów się, jaka płynie nauka z tej sytuacji? Co możesz dla siebie z niej wynieść?
Prawo do odnoszenia sukcesów. Najczęściej nie odnosimy sukcesów, ponieważ nie wierzymy w siebie i nie zdajemy sobie sprawy, że mamy do tego prawo. Jeśli czujesz, że w jakiejś sferze życia coś Ciebie blokuje spytaj siebie "dlaczego?" i rób to do momentu uzyskania prawdziwego powodu problemu. Często powodem nie jest to, że czegoś nie umiemy czy, że nie możemy a brak pewności siebie i wiary w swoje możliwości. A brak pewności siebie jest ściśle związany z naszymi głęboko zakorzenionymi przekonaniami, często jeszcze z dzieciństwa.
Prawo do zmiany zdania. Masz do tego prawo i korzystanie z niego to siła i odwaga.
Prawo do swojego życia, swojej przestrzeni i decydowania kogo do niej zapraszasz. Niezbywalne prawo Twojej odpowiedzialności do sprawczości i dobrostanu.
Prawo do pozwalania sobie bo mogę. Nie ogranicza nas wiek, przyjęte normy czy przekonania. Jeśli masz na coś ochotę nikt nie może Ci tego zabronić, ponieważ to właśnie Ty jesteś dla siebie najważniejszą osobą.
Jesteśmy kreatorami naszego życia i to od nas zależy czy będziemy mieć świadomość swoich praw do tego czego potrzebujemy, do odmowy i braku poczucia wykorzystywania i braku szacunku, do braku obawy przed mówieniem o swoich poglądach aby nie zostać ocenionym, do zaprzestania używania krzyku i agresji jako środka przekazu, do nabycia umiejętności lepszego wyrażania i przyjmowania krytyki.
Bycie asertywnym uczy wyrażania swoich emocji i pragnień w sposób nieuległy i nieagresywny, uświadamia, że nasze potrzeby są ważne, uczy rozpoznawać granice, wzmacnia nasze poczucie sprawczości i decyzyjności oraz buduje odpowiednią samoocenę i pewność siebie.
Pamiętaj, że jeśli Ty nie zadbasz o realizację własnych marzeń, ktoś inny zatrudni Cię do spełniania swoich.
Call Now Button